Styrelsemöte 23 oktober 2012

image_pdfimage_print

Styrelsen planerade inför årsstämman den 18 november. Kallelse kommer gå ut till alla medlemmar innan den här veckans slut. Verksamhetsberättelse, årsredovisning och förslag till budget för 2012/2013 kommer att läggas upp här på hemsidan inom kort. Föreningens revisorer har gått igenom räkenskaperna och föreningens förvaltning för 2011/2012 och har inte lämnat några anmärkningar. Revisorsberättelsen kommer att bifogas stämmohandlingarna. Valberedningen har börjat jobba på att ta fram namn till den nya styrelsen som ska väljas på årsstämman.

Styrelsen planerade inför städhelgen som äger rum den 10-11 november. Containrar kommer i vanlig ordning att finnas tillgängliga i området för trädgårdsavfall.

Lek- och parkgruppen gav förslag på två nya lekplatser att renovera under nästa år. Offerter håller på att tas in för att bygga om lekplatserna vid gård 1 och gård 2. 

Nästa styrelsemöte hålls i anslutning till stämman den 18 november.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

*

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.